Lęk i depresja oraz korzystanie z terapii

Witam, chciałam prosić o radę. W związku z niepokojącą sytuacją na Ukrainie, mój lęk przed wojną i przemocą wzrósł. Jestem przerażona i już widzę jak żołnierze mordują ludzi, gwałcą kobiety... Dodam że chodzę na terapię, leczę się na depresję, jednak moja terapeutka pomaga mi tylko w zrozumieniu powodów, dla których kumuluje się we mnie ten lęk. Nie wiem jednak co mam robić w tej sytuacji. Rozważam samobójstwo bo chcę umrzeć przed wojną. Gdybym nie była wierząca już bym to zrobiła, ale jestem...

Szanowna Pani, ze względu na obecność myśli samobójczych proponuję jak najszybciej udać się do psychiatry. Poza tym warto powiedzieć terapeutce jakie są Pani potrzeby, że chciałaby Pani zanalizować swoje lęki pod względem sposobów radzenia sobie z nimi. Proszę podzielić się tym z terapeutką. Szczera rozmowa na temat Pani oczekiwań względem terapii może pomóc. Pozdrawiam, Monika Wysota

Witam, namawiam gorąco do wizyty u lekarza psychiatry, który pomoże pani opanować ogromny lęk oraz nachodzące myśli samobójcze. Rozważyłabym również zmianę terapeutki na taką która pracowałaby w nurcie poznawczo-behawioralnym bądź EMDR i poza wiedzą na temat powodów Pani stanów lękowych, wskazałaby również konkretne techniki dzięki którym będzie Pani potrafiła sobie z nimi radzić. Pozdrawiam serdecznie, Monika