Depresja po zdradzie małżonka

miesiąc temu dowiedziałam się o zdradzie męża,zdradzał mnie przez pół roku,podobno zakończył znajomość,stara się ,ale już nie potrafię mu ufać,jest mi bardzo ciężko ,często płaczę,nie funkcjonuje jak wcześniej.Popadam w skrajności, siedzę przez pół dnia w fotelu i nic nie robię,by zaraz pójść na fitness i dać sobie w kość,zaczęłam chodzić na solarium ,za chwilę znowu siedzę i myślę o nim i o niej ,dlaczego? czy dopada mnie depresja?

Witam,
Myślę, że dopadła panią reakcja na stres związany ze zdradą męża.
Ma pani pewnie kilka wyjść, może pani pogodzić się z tym, zwłaszcza, że jak mówi mąz, to już zakończone, może pani też rozmyślać ale to nie przyniesie pozytywnego skutku.
Proponuję pani, żeby udała się pani na psychoterapię własną, jest ona możliwa zarówno w poradni zdrowia psychicznego, jak i prywatnie.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Trudne wydarzenia wywołują trudne emocje - to naturalne. Wiele osób po tak stresujących wydarzeniu, np. zdradzie małżonka, przechodzi okres depresji, który jest procesem i trwa.
Zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychoterapeutycznego w swojej okolicy. Będzie to również okazja do refleksji nad Państwa związkiem i zastanowieniu się, czy i w jaki sposób można go odbudowywać, odzyskiwać utracone zaufanie, rozwiązać obecne i przeszłe trudności i planować dalszą wspólną przyszłość.

Pozdrawiam!