Dieta dla 17-latki, aby schudnąć 5 kg

Witam , bardzo prosze o pomoc .. Chce by Ktoś z Państwa ulożył mi odpowiednią diete. Mam 17 lat , 165cm i waże 55,5 kg . Ogólnie chciałabym schudnąć z jakieś 5 kg. Nie podoba mi sie moje cialo .. Uważam , że jestem za gruba i słusznie. Ograniczyłam słodycze , picie słodzących napojów i jem mniej. Ale cały czas wyglądam tak samo ..

Witam,
na efekty diety trzeba cierpliwie poczekać. Prawidłowe chudnięcie to 2-4 kg miesięcznie. Jesteś na dobrej drodze, bo odstawiłaś tak zwane puste kalorie w postaci słodyczy, słodkich napojów.
Ponadto zadbaj o regularne posiłki, co 3-4 godziny. Wybieraj produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, chudy nabiał i chude mięsa. Dołącz również aktywność fizyczną, by zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej.
W celu uzyskania indywidualnego jadłospisu zachęcam do wizyty u dietetyka. Ponadto w gabinecie dietetycznym będziesz mieć możliwość wykonania badania składu ciała, pokazującego m.in zawartość tkanki tłuszczowej. Pozwoli to na ustalenie celów Twojego odchudzania.
Życzę powodzenia!

Mgr Diana WolaĹska-Buzalska

Witaj, przede wszystkim głowa do góry :). Zgodnie z danymi, które podałaś Twoje BMI wynosi 20,39 co umieszcza Cię w dolnej granicy normy - oczywiście kwestia postrzegania własnego ciała jest czymś innym. Jeśli chcesz doskonalić swój wygląd i lepiej czuć się sama ze sobą to drogą do tego jest zbilansowana dieta obejmująca dużą różnorodność produktów. Nie staraj się schudnąć za wszelką cenę - postaraj się być zdrowsza, a wtedy Twoje ciało będzie jędrniejsze i sama będziesz się w nim lepiej czuła. Jeśli potrzebujesz diety moje Centrum Dietetyki może taką dla Ciebie ułożyć - wejdź na www.con-vit.pl i poczytaj o naszej ofercie.

Witam, wg siatek centylowych Twoja masa ciała jest za niska – z pewnością nie powinnaś się odchudzać. Twój organizm zareagował właściwie – nie chudniesz, ponieważ nie masz ku temu powodów. Zastanów się nad tym, jaką krzywdę możesz sobie wyrządzić kiedy będziesz miała za niską masę ciała. Znacznie lepiej jest zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia i stosować się do nich na co dzień. Pozdrawiam.