Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta i zapotrzebowanie kaloryczne podczas odchudzania

witam mam 51 lat zaczełam ćwiczyć bo chciałam trochę schudnąć ważę 74kg a chciała bym do 68 mam bmi wedłuk kalkulatora 1900 ile się odejmuje od tej cyfry na początek aby trzymać się calori słyszałam że 300 dodam że mam prace siedzącą 10 godzin ćwiczę 30-40 min co drugi dzięń ćwiczenia na oponkę cardio proszę o odpowiedz i bardzo dziękuję
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam,

w celu dobrania diety pod kątem odpowiedniej kaloryczności należy uwzględnić też wydatkowanie energetyczne. W Pani wieku warto byłoby wziąć pod uwagę ostatnie wyniki badan, badania hormonalne, uwarunkowanie genetyczne. W związku z tym polecam wizytę u lekarza a potem opiekę dietetyka.

Pozdrawiam serdecznie,
mgr Natalia Główka
www.nutricus.pl

Dietetyk. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Dzień dobry. Przede wszystkim należy uściślić pewną kwestię: 1900 to nie wskaźnik BMI. Być może jest to CPM, czyli całkowita przemiana materii, lub PPM, czyli podstawowa przemiana materii. Kilokalorie odejmujemy od CPM, proszę się wiec przede wszystkim upewnić, czy wskaźnik został odpowiednio wyliczony. Jeśli CPM wynosi 1900 kcal, to początkowo należy odjąć ok. 300 kcal i obserwować organizm. Jeśli taka redukcja kilokalorii nie przynosi efektu, można odjąć jeszcze ok. 200, natomiast nigdy nie należy przekroczyć poziomu PPM, czyli podstawowej przemiany materii. Dlatego też warto znać oba wskaźniki.

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy