Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

w gabinecie dietetycznym ustali Pani dietę redukcyjną na odchudzanie połaczoną z dietą hipolipemiczną na obniżenie cholesterolu. Połączenie tych 2 diet daje najlepsze rezultaty dla pacjenta.

Pozdrawiam

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Zarówno w diecie odchudzającej jak i w hipercholesterolemii należy spożywać dużo warzyw, ze względu na zawartość błonnika. Chleb oczywiście najlepszy będzie razowy na zakwasie. Należy ograniczyć czerwone mięso, wprowadzić więcej ryb, warzyw , owoców, oleje roślinne zamiast tłuszczów nasyconych .
Najlepiej udać się do profesjonalisty.

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska.

0

Witam. Najlepiej udać się do dietetyka który ustali odpowiednią dietę.Proszę pamiętać że należy wprowadzić do jadłospisu więcej owoców, warzyw ryb. Jeżeli chodzi o chleb to razowy.
Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witam,
w celu zmniejszenia masy ciała i obniżenia hiperlipidemii wskazane jest spożywanie zwiększonej ilości warzyw i owoców a także pełnoziarnistych zbóż, nasion roślin strączkowych i ryb morskich.
Czasami samo wprowadzenie większej ilości warzyw, zaprzestanie spożycia cukrów prostych i produktów zawierających tłuszcze nasycone wraz z zwiększeniem porcji ruchu daje dobry efekt.
Korzystne jest wprowadzenie zasad diety śródziemnomorskiej jednak radziłabym konsultacje ze specjalistą w celu ustalenia indywidualnego planu żywieniowego dla Pani.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy