Dieta niskowęglowodanowa dla 35-latka

Dobry wieczor. Mam pytaie dotyczace diety niskoweglodanowej. Chodzi mi dokładnie o proporcje procentowe makroskładników: białko, weglowodany oraz tluszcz. Widzialem wiele zestawien ale do konca nie wiem ktore jest prawidlowe. Kilka slow o mnie-190cm, 35 lat, waga 125kg. Praca siedzaca. 3x w tygodniu cwiczenie typu HIIT. Celem diety jest pozbycie sie nadmiaru tkanki tluszczowek. Pozdrawiam

Dobry wieczór,
właściwe proporcje składników w diecie to 55-60 % węglowodanów, 10-15% białka, 25-30 % tłuszczu.

Znajomość tego zestawienia w prowadzeniu diety odchudzającej jest wskazane jednak każdy organizm inaczej reaguje na zmiany proporcji składników w związku z tym wskazywałabym udanie się do dietetyka w celu przeprowadzenia analiz.

Proszę pamiętać, że tłuszcz spala się w ogniu węglowodanów w związku z tym ograniczenie ich ilości w diecie może nie przynieść oczekiwanych efektów. Dodatkowo węglowodany stanowią podstawową energię dla pracy mózgu i mięsni.

Zamiast ograniczać węglowodany radziłabym skorzystać z diety o obniżonej wartości energetycznej w celu uzyskania ujemnego bilansu energetycznego.

Pozdrawiam serdecznie :)