Dla jakiego specjalisty powinnam udać się z bólem brzucha?
Witam od dłuższego czasu czuje ból z lepiej strony pod brzuchem , który z dnia na dzień się nasila .. najgorsze jest to , że czuje promieniowanie do krzyża oraz do nóg plus występuje ból przy stosunku . Wykonałam badania , które okazały się w porządku : * USG jamy brzusznej * Kolonoskopie *Badania krwi , moczu Oraz w kierunku ginekologi - cytologie - badanie w kierunku endometriozy ----------- Jedynym negatywnym wynikiem : to krew utajona w kale . Co to może być??? Do jakiego specjalisty się udać?????

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
ból podbrzusza, który promieniuje do nóg, a także nasila się w trakcie stosunku, może wskazywać na szereg schorzeń – większość z nich u Pani została wykluczona dzięki wizycie i badaniom ginekologicznym.
Natomiast, jeśli dobrze rozumiem, wynik badania na krew utajoną wyszedł pozytywny, czyli potwierdzający obecność krwi w stolcu. Stąd też niewykluczone, że to krwawienia z przewodu pokarmowego, wskazujące na chorobę układu trawiennego, są źródłem Pani dolegliwości. Z tego też powodu konieczna jest dalsza diagnostyka.
Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/krew-utajona.
Pozytywny wynik badania na krew utajoną w kale może wskazywać między innymi na angiodysplazję jelit czy niedokrwienie jelita, ale też choroby górnego odcinka dróg pokarmowych. W takiej sytuacji sugeruję wizytę u gastrologa, ponieważ być może wskazane jest wykonanie gastroskopii.
Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.