Dlaczego chleb jest wysokokaloryczny?

dlaczego piczywo ma tyle kalorii? przecież to sama mąka, woda i sól i od tego się tyje?

Witam, pieczywo ma dużo kalorii ponieważ mąka ma dużo kalorii :) Zachęcam do zamiany białego pieczywa na ciemne, które zawiera węglowodany złożone. Są one wolniej rozkładane przez organizm, przez co po posiłku nie stajemy się tak szybko głodni jak po zjedzeniu pieczywa białego.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek