Dlaczego ciągle za plecami czuję, że inni coś na mnie mówią lub wyśmiewają?

Witam, Byłam zaskoczona trafnością symptomów w moim przypadku czytając książkę katolickich psychoterapeutów o niezaspokojeniu emocjonalnym w dzieciństwie.Nawet nie wiedziałam,że wszystko to ma podłoże w nierozwiniętym życiu emocjonalnym.Jest mi ciężko jestem załamana, seksualnie nieaktywna bądż zmuszam się ze względu na męża.Opuszczenie,brak kogokolwiek do wsparcia .Zresztą to moja wina bo nie umiem nawiązywac relacji.Nie wiem co znaczy kochać,te emocje.Odbierano mnie za chłodną,rzeczową.Tylko ja nie umiem inaczej a chciałabym.Od dziecka byłam wyizolowana.Jak byłam mała mama odepchała moją miłość a siostrę traktowała z miłością.Od wtedy miałam wiele odrzuceń i zranień, amąż mnie nie wspiera tylko dokłada zranień pewnie dlatego że on sam potrzebuje pomocy.Szukał sobie drugiej matki a nie żony.Mam dwójkę dzieci i już widzę że swoją nieudolnością i zranieniem z dzieciństwa próbując wynagrodzić drugiemu dziecku(bo ja byłam druga) skrzywdziłam tym samym pierwszą odrzuceniem.Staram się to naprawić lecz nie ruszam z miejsca,bo nie mam pomocy z nikąd.Fakt,że mieszkam za granicami Polski nie pomaga jeszcze bardziej mnie izoluje i ta wrogość od Anglików.Wydaje mi się,że ciągle za plecami coś na mnie mówią lub wyśmiewają się i dają najgorsze prace z tego powodu.Tylko wiara trzyma mnie przed tym żeby nie popaść w rozpacz.Czasem jest bardzo ciężko i wiem,że potrzebuje pomocy. Dziękuję z góry.

Być może rozwiązaniem dla Pani byłoby skorzystanie z psychoterapii online? Są gabinety, które świadczą pomoc w ten sposób, szczególnie dla osób w Pani sytuacji. Przepracowanie zranień z dzieciństwa pozwoli się Pani od nich uwolnić, a tym samym zaangażować autentycznie w życie rodzinne, relacje z dziećmi, mężem i sąsiadami. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.