Dlaczego dziecko nie rysuje siebie na portretach rodzinnych?

Witam, moje córki bliźniaczki lat 8 nie rysują siebie na rysunkach rodziny,Pani w szkole poruszyła ze mną ten temat i zastanawiam się czy są podstawy do obaw? w domu razem dogadują się, zdarza się też i rywalizacja czy kłótnie jak to u dzieci. Traktujemy je jak dwie różne osoby,nie porównujemy,że jedna robi coś lepiej druga gorzej,raczej nie są zazdrosne o siebie. każdy ma swoje obowiązki i prawa,okazujemy sobie miłość i wsparcie,nie faworyzujemy nikogo. z czego może wynikać to,że nie umieszczają siebie nawzajem na rysunkach rodzinnych?pozdrawiam.

Witam,
zalecana jest konsultacja u psychologa dziecięcego lub psychoterapeuty systemowego, wymagany jest wywiad kliniczny + obserwacja, na tej podstawie można postawić jakieś hipotezy.
Pozdrawiam serdecznie