Problemy ze skupieniem, pamięcią i koncentracją

Witam. Coraz bardziej niepokoję się o mój stan umysłu. Mam dopiero 17/18 lat i myślę, że mam gorszą pamięć od mamy, która ma już 53 lata. Nie mogę się na niczym skupić, nie orientuje się kompletnie co się dzieje w szkole i na praktyce. Wydaje mi się, że nikogo nie rozumiem co do mnie mówią. Jestem tak jakby odcięta od ludzi. Boję się, że mogę mieć alzheimera. Ale w takim wieku? Potrafię być agresywna jeśli w domu dzieją się kłótnie i rzucę np. szklanką. Wiem, że mam iść do psychiatry.

Witam serdecznie,
domyślam się,że jest jakiś konflikt w porozumieniu z mamą i jednocześnie silna potrzeba "zasłużenia" na akceptację z jej strony.Być może jest ktoś jeszcze,komu taki problem mogłabyś powierzyć w sposób dla siebie bezpieczny/krewni,rodzina/.Jeżeli nie znajdujesz,proponuję kontakt z osobą neutralną a jednocześnie kompetentną,np.psychologiem,psychoterapeutą lub nawet pedaogiem szkolnym,jeżeli taki jest dostępny.
I zachęcam,byś ten kontakt nawiązała nie zwlekając,gdyż na podstawie Twego listu wnioskuję,że masz i umysł i emocje w zupełnym porządku.
Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki!