Dlaczego mam obsesję na punkcie kontroli?

obsesyjnie chce wszystkich kontrolować ,czepialstwo, słowotok -przerywanie rozmowy On wie lepiej co inni mają do powiedzenia, zna myśli innych,wie najlepiej , wszystko umie zrobić ,inni to partacze ,źle śpi ,musi słyszeć ,co się dzieje w mieszkaniu, --albo nie odzywa się siedzi nadąsany nawet po kilka dni, czy to choroba psychiczna ,czy mogę mu pomóc,czy zwiewać

Witam, czy zwiewać, jest to dobre pytanie. Trudno wyciągnąć wnioski na podstawie opisu, warto skonsultować się z psychologiem, lekarzem psychiatrą, jeżeli partner będzie chciał skorzystać z konsultacji. Ważna jest obserwacja i rozmowa z osobą aby wyciągnąć wnioski w stosunku do zachowania.
Pozdrawiam serdecznie