Dlaczego mam to pieczenie pochwy od dłuższego czasu?

Witam od 2 lat mam pieczenie i bol pochwy po wyjalowieniu organizmu. Miałam robiona cytologie gr 2 i przeróżne wymazy natomiast nic to nie daje wszystko wychodzi wporzadku ( nawet wymaz na chlamydie) mąż też przebadany wszystko jest ok .a pochwa dalej mniebpiecze nawet nie myślę k seksie jestem wykończona proszę o jakieś rady ewentualnie jeżeli jest jakiś lekarz z Krakow i mógłby mi pomóc byłabym ogromnie wdzieczna

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

taki stan może być spowodowany brakiem odpowiedniej flory bakteryjnej w pochwie. Sprzyja to częstym infekcjom intymnym, które po ich pokonaniu, ciągle powracają. Pieczenie może też być spowodowane podrażnieniem lub urazem u wejścia pochwy, jednak wykwalifikowany ginekolog z pewnością by to zauważył.

Możemy Pani zalecić stosowanie probiotyków dopochwowych na odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. W sposób naturalny można sobie również pomóc, jedząc produkty takie jak maślanki, jogurty i twarogi.

Poniżej zamieszczam link do wyszukiwarki ginekologów, którzy działają na terenie Krakowa:

https://znajdzlekarza.abczdrowie.pl/rezerwacja/wizyty/lekarze-i-specjalizacje?spec=Ginekologia%2520i%2520Po%25C5%2582o%25C5%25BCnictwo&childrenSpecialization=false&specId=53&loc=Krak%25C3%25B3w&locId=20892

Zachęcamy także do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje omawiany problem:

https://portal.abczdrowie.pl/flora-bakteryjna-miejsc-intymnych-a-infekcje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.