Dlaczego od dłuższego czasu wydaje mi się, że moje życie to film?

Mam wyjątkowo dziwny problem. Od dłuższego czasu wydaje mi się, że moje życie to taki film, serial, nie wiem jak to nazwać. Np. gdy idę ulicą wydaje mi się, że ludzie siedzą w swoich domach przed telewizorami i oglądają co właśnie robię i mówię. Niedawno zauważyłam, że zaczęło być gorzej - nie zachowuje się naturalnie, jak z kimś rozmawiam to wydaje mi się, że są na nas skierowane kamery i inni słuchają tego, o czym rozmawiamy. To chore. Nie wiem jak się tego wyzbyć, proszę o pomoc.

Witaj,
Potrzeba bycia w centrum uwagi innych nie jest sama w sobie niczym niezwykłym .Ważniejsze jest może to,ze Twoje zachowanie staje się wówczas sztuczne i uciążliwe,że nie czujesz się ze sobą wystarczajaco pewnie i dobrze.Tak więc jest to problem samooceny i samoakceptacji,nad którą warto popracować,zamiast wcielać się "w rolę".
Może zasięgniesz porady u psychologa/w szkole,poradni/?
Zachęcam serdecznie.