Dlaczego odczuwam głód, którego nie mogę zaspokoić?

Dzień dobry. Mam problem z którym nie wiem do jakiego specjalisty się zwrócić. Bardzo często gdy czuję głód nie mogę go zaspokoić, ponieważ podczas jedzenia zaczynam czuć się niedobrze, jakbym miała zwymiotować. Czasami sam zapach jedzenia powoduje taką reakcję. Mój wskaźnik BMI jest prawidłowy (18.87), nie uważam że jestem zbyt gruba, więc osobiście odrzucam powiązanie z chorobami typu anoreksja. Co mogę z tym problemem zrobić?

Witam,

Na początku należy wykluczyć somatyczne przyczyny opisanych objawów, warto zacząć od gastroenterologa. Jeżeli po wykonaniu badań diagnostycznych okaże się, że nie ma żadnych schorzeń układu pokarmowego i ogólny stan Pani zdrowia jest dobry, należy zgłosić się do psychologa, w celu diagnostyki ewentualnych przyczyn emocjonalnych opisanych objawów. Ale zawsze(!) na wstępie należy wykluczyć choroby somatyczne.

Pozdrawiam.

Witam, myślę, że powinna się pani zgłosić do psychologa na sesje. To nie musi być anoreksja ale także bulimia. Zaburzenie odżywiania zapewne jest bardzo nie przyjemne i uczucia jakie z nią płyną. Pozdrawiam