Dlaczego odczuwam te napady złości i agresji?

Witam, mam 26 lat i 5 miesięcy temu urodziłam córkę. Wszystko było dobrze, raz lepiej raz gorzej ale dawaliśmy sobie z moim partnerem radę. Od jakiegoś miesiąca nie potrafię kontrolować swojej złości. Mam wszystkiego dosyć, ciągle chodzę zła i płaczę z byle powodu. Powiedziałabym, że to może być zmęczenie i zakończyła temat ale w przypływie tej złości zaczęłam się drapać po rękach. Nie kontroluję tego, gdy przychodzi duża fala gniewu moja ręka jakby sama się tam kierowała. Orientuję się co się dzieje, dopiero jak czuję już ból. Boję się, że może to przerodzić się w coś poważniejszego i zrobię sobie poważną krzywdę. Jak temu zaradzić?

Szanowna Pani,

proszę rozważyć dla siebie pomoc psychoterapeutyczną, ze specjalistą łatwiej będzie zrozumieć swoje zachowanie i emocje oraz poradzić sobie z tym, wskazana jest też konsultacja psychiatryczna.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

Szanowna Pani,

Zachęcam do skontaktowania się z lekarzem rodzinnym, który skieruje Panią na badania krwi - napady złości mogą m.in.wynikać z zaburzeń hormonalnych, ale również stresu i innych przyczyn. Mając już wyniki powyższych badań, warto skorzystać z konsultacji psychiatrycznej.

Życzę dużo dobrego

Małgorzata Ziółkowska

psycholog, psychoterapeuta

www.strefa-ciszy.online