Dlaczego panicznie boję się wychodzenia z domu?

Witam ,boje sie sama wyjsc na zakupy do sklepu ,do fryzjera gdzie kolwiek , wszedzie chodzi ze mna starsza siostra, gdy jest za duzo ludzi lub jestem w ciasnym pomieszczeniu robi mi sie duszno nogi sie podrmna uginaja czuje że sie dusze i boje sie że zaraz zemdleje, wszystkiego sie boje i mam leęki nic nie moge zrobic sama mam 22 lata.mieszkam z siostra ona mnie utrzymuje ,ponieważ boje sie pracy z ludzmi boje sie pracowac boje sie ludzi nie wiem jak z nimi rozmwaiac nie moge pojsc do kina bo serce mi wali jak szalone ,nie moge isc z objawami do lekaża aczkolwiek sama nie pojde boje sie panicznie dentysty najbardziej co mi jest prosze o pomoc jaka kolwiek

Witam,

Polecam konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego (psychiatra, psycholog,psychoterapeuta) celem diagnostyki i wskazania dalszego leczenia. Zapewne w Pani przypadku zaproponowana zostanie psychoterapia. Im dłużej pozbawia się Pani profesjonalnej pomocy tym bardziej utrwalone będą zmiany.
Powodzenia
Agnieszka Jabłonowska

Dzień dobry, z opisu Pani objawów można wnioskować że cierpi Pani na zaburzenia lękowe w postaci fobii społecznych. Proponuję zarejestrować się do lekarza psychiatry. Jest duże prawdopodobieństwo że zaleci Pani leczenie farmakologiczne. Proszę też pomyśleć o psychoterapii. Warto wiedzieć że takie objawy bez leczenia nie miną, a wręcz mogą się bogłębiać. Także proszę nie zwlekać z decyzjami.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, musi byc Pani bardzo ciężko z lękiem który Pani przeżywa, ale też z Pani wiadomości wynika, że ma Pani świadomość nieadaptacyjnego zachowania i sposobu przezywania rzeczywistości i poszukuje Pani Pomocy. To bardzo dobrze, bo im wcześniej zajmie się Pani swoim problemem tym większe szanse na poprawę tego stanu. Najlepszym sposobem poradzenia sobie z opisywanymi problemami jest wizyta u psychoterapeuty. Może Pani skorzystać z wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ, lub prywatnych sesji. Można też skorzystać z psychoterapii przez Skypea, jeśli w okolicy nie ma gabinetu psychoterapeutycznego, lub Poradni. Jeśli ma Pani pytania zapraszam do kontaktu annabernatowska@o2.pl. Pozdrawiam