Dzień dobry. Podejmując decyzje bierzemy za nie odpowiedzialność. Dlatego istotne jest, abyśmy szczególnie ważne decyzje życiowe podejmowali w oparciu o wiedzę, doświadczenie, świadomość własnych potrzeb i możliwości. Pomocne bywa też rozważenie poglądów innych, ważnych dla nas osób, ale nie obliguje to nas do podjęcia decyzji zgodnie ich oczekiwaniami. Jeżeli ma Pani głębokie przekonanie o słuszności swoich wyborów, warto zakomunikować to zdecydowanie i poprosić mamę, by zaakceptowała Pani decyzję. Rozmowa przeprowadzona z dużym opanowaniem (choć wiem, ze to trudne gdy w grę wchodzą silne emocje) ułatwia przedstawienie swoich argumentów i odczuć. Jeżeli jednak podjęła Pani podobne próby i nie odniosły efektu, może to oznaczać, że problem jest nieco głębszy i dotyka być może innych kwestii w relacjach rodzinnych, jak np. naruszenie granic, zaburzonej komunikacji itd. Proszę rozważyć konsultację psychologiczną. Przyjrzenie się sytuacji w szerszym zakresie pozwoli na wskazanie ewentualnych działań pomocnych w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.
http://progress.warszawa.pl/
Szanowna Pani, sytuacja, którą Pani popisuje ma charakter przemocy i nękania przez byłego chłopaka, a również jawne, fizycznej przemocy w przeszłości. Takie działanie należałoby skonsultować z prawnikiem i zapewne zgłosić na policję.
Co do kwestii mamy, to słyszę, iż czuje się Pani naciskana. Zachęcam do posatwy asertywnej. Jest Pani osobą dorosłą i ma Pani prawo podejmować decyzje, które uważa Pani dla siebie za najkorzystniejsze.
Pozdrawiam
Witam, ma Pani prawo podejmować samodzielne decyzje i nie wikłać się ponownie w związek który wiąże się z przemocą, nadużyciem alkoholu. Rozpoczęła Pani nowy etap w życiu, z nowym partnerem. Proszę się zastanowić nad podjęciem kroków prawnych, jeżeli były partner Panią nęka. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie pani więcej informacji: http://www.cpk.org.pl/ , http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna
Pozdrawiam serdecznie
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Rozstanie z partnerem a relacje z dzieckiem – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Trudne relacje z partnerem a sytuacja w domu – odpowiada Mgr Michał Pyter
- Tęsknota za byłym chłopakiem, który źle mnie traktował – odpowiada Mgr Justyna Szczygłowska
- Relacje ze sprawcą przemocy domowej po terapii – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Szantaż w związku ze strony partnera – odpowiada Mgr Michał Pyter
- Trudna relacja z mężem – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Czy możliwe, że mój brat znęca się nad mamą? – odpowiada Mgr Dorota Nowacka
- Obrażanie i bicie żony w czasie kłótni oraz nadużywanie alkoholu przez męża – odpowiada Mgr Sylwia Wiśniewska
- Co mam robić w przypadku takiego zachowania partnera? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Nawroty depresji u partnera – odpowiada Mgr Anna Ingarden
artykuły
„Chłopaki nie płaczą", czyli dlaczego zdecydowana większość osób poszukujących pomocy psychologicznej to kobiety
Stereotypowy obraz mężczyzny opiera się na odwadze
Podarować osamotnionym seniorom Wigilię. "Pani Asia ma wiele wspólnego z naszą zmarłą mamą. Może Bóg tak chciał, żebym mogła lepiej ją zrozumieć"
- Może Bóg tak chciał, żebym mogła lepiej ją z
Despota - kim jest, cechy charakteru, życie z despotą, szef-despota
Despota to człowiek przekonany o własnej wartości