Dlaczego tak źle toleruję witaminę D3?

Witam Cierpie na schizofrenie paranoidalną, mam również uszkodzone nerki po przebytej sepsie(dializowałem się ale obecnie już nie bo nerki ruszyły). Mam pytanie co do witaminy D3. Nie robiłem wprawdzie badań nad witaminą D3 ale podejrzewałem że moge mieć niedobory. Kupiłem sobie suplement 1000 jm. witaminy D3 i fatalnie się po niej czułem. Osłabiony byłem, bez sił fizycznych i psychicznych. Nie wiem dlaczego, przecież powinno mi to pomóc. Dodam że kreatynine mam 1,59 ,potas 4,6. Dlaczego tak żle toleruje witamine D3?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim dobrze by było wykonać badania laboratoryjne, aby sprawdzić Pański stan zdrowia.

Pogorszone samopoczucie po zażyciu witaminy D3 mogło być związane z działaniami niepożądanymi danego suplementu. Po każdym leku lub suplemencie mogą wystąpić skutki uboczne – warto się z nimi zapoznać na ulotce dołączonej do opakowania.

Warto również się przebadać i udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby porozmawiać o ewentualnej suplementacji.

Szczegółowe informacje na temat niedoborów witaminy D3 znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/niedobor-witaminy-d3.

Inne pytania dotyczące witaminy D3 znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-istnieje-ryzyko-przedawkowania-witaminy-d3-u-niemowlaka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uzupelnienie-brakow-witaminy-d3.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.