Dlaczego więcej mężczyzn niż kobiet popełnia samobójstwo?

Witam, mam pytanie Dlaczego więcej mężczyzn niż kobiet popełnia samobójstwo,czy są słabsi psychicznie?

Rzeczywiście badania i statystyki odnotowują tu duże dysproporcje. Kobiety mają większą skłonność do zachorowań na depresję, myśli i prób samobójczych, o wiele rzadziej jednak niż u mężczyzn ich próby samobójcze kończą się śmiercią (badania mówią o tym, że na mężczyźni kończą w ten sposób swoje życie 4 raza częściej niż kobiety). Możliwe, że u podłoża tego leży jakiś mechanizm psychologiczny. Spotkałam się z tym, że mężczyźni, posiadając wyższy próg odczuwania stresu, doprowadzają - paradoksalnie - do sytuacji, że stres tak się nawarstwia, że nie widzą już z niego wyjścia. W psychologii przeważają jednak kulturowe wyjaśnienia tego paradoksu.Tłumaczy się go tym, że kobiety bywają zbyt przywiązane do roli matki i odpowiedzialności, z którą ona się wiąże, by odebrać sobie życie. Mężczyźni zaś - od których kulturowo oczekuje się bycia żywicielami rodziny - bardzo źle sobie radzą z utratą pracy/bezrobociem. O kulturowym podłożu tej dysproporcji świadczyłby fakt, że np. w krajach rozwijających się ona nie występuje, a np. w krajach Europy Wschodniej jest wyjątkowo silna. Spotkałam się też z teorią, że kobiety wybierają mniej uszkadzające ciało metody samobójstwa, tym samym mniej skuteczne (np. połknięcie tabletek), bo wiąże je kulturowa norma atrakcyjności ciała kobiety.

Istnieje różnica pomiędzy statystyczna ilością udanych prób samobójczych ( i tu rzeczywiście większy jest odsetek mężczyzn) a podjętych prób samobójczych. Z badań wynika, że mężczyźni są statystycznie bardziej "skuteczni" jeśli już podejmują próby samobójcze, od kobiet. Statystycznie też częściej wybierają "szybsze", bardziej "radykalne" formy jak np powieszenie od kobiet, które (również statystycznie!) częściej wybierają takie formy jak np przedawkowanie tabletek. Być może stąd ta różnica?