Dlaczego zbyt szybko osiągam orgazm?

Witam! Mam na imię Maciek, mam 18 lat swoją przygodę z seksem zacząłem niedawno, bo pod koniec grudnia 2009 roku - wcześniej się po prostu bałem. Od tamtej pory, kiedy tylko się kocham ze swoja partnerką, nie czuje się dobrze po stosunku gdyż tak jak bym nie spełniał jej oczekiwań - gra wstępna trwa długo jeszcze zależy od nastroju a potem gdy dochodzi do włożenia to za bardzo się podniecam i nie umiem nad tym zapanować i kończę po 5 min próbowałem ćwiczeń takich jak 9 krótkich - 1 głęboki, 8 krótkich - 2 głębokie, 7 krótkich - 3 głębokie, 6 krótkich - 4 głębokie, 5 krótkich - 5 głębokich, 4 krótkie - 6 głębokich, 3 krótkie - 7 głębokich, 2 krótkie - 8 głębokich, 1 krótki - 9 głębokich, ale to niestety nie pomogło. Jak temu zaradzić? Co zrobić żeby stosunek trwał dłużnej? Nie chcę eksperymentować z jakimiś proszkami, które są na stronach internetowych, bo podobno one nie działają, dlatego Proszę o pomoc :(. Pozdrawiam, Maciej

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Rozumiem, ze masz wrażenie, iż nie spełniasz oczekiwań partnerki, ale czy próbowałeś to sprawdzić? Rozmawialiście na ten temat? Być może bardziej ceni sobie tzw. grę wstępną, niż długi stosunek.
5 minut to przeciętny czas trwania stosunku, od momentu wprowadzenia członka do pochwy. Nie jest on krótki na tyle, by rozpoznać wytrysk przedwczesny.
Słusznie obawiasz się niesprawdzonych specyfików z internetu. Odradzam ich stosowanie. Jeśli chcesz wydłużyć trwanie stosunku warto udać się do seksuologa. Może on zaproponować np. trening autoerotyczny, który pozwoli Ci zwiększyć kontrolę nad momentem osiągania orgazmu.

Pozdrawiam.