Do jakiego specjalisty udać się z problemami emocjonalnymi?

Witam! Do jakiego specjalisty udać się z problemami emocjonalnymi. Wyżywam się na bliskiej osobie, obrażam się na nią bez powodu, jak gdzieś wyjdzie do znajomego to bardzo mnie to denerwuje. Problemy z przeszłości potrafią mi rujnować teraźniejszość. Gdzie udać się z takimi problemami? Czy potrzebne mi skierowanie do lekarza?

Szanowna Pani,
pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ), zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Gratuluję Pani, że poszukuje Pani dla siebie specjalistycznej pomocy.

Wskazana byłaby dla Pani osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania) celem diagnostyki i ewentualnego (komplementarnego) leczenia.

Wspieram Panią mentalnie, życząc radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, z problemami, które Pani opisała warto udać się do psychologa a najlepiej do psychoterapeuty. Trzeba nastawić się na serię wizyt, podczas których można przeanalizować wraz z terapeutą przyczyny ww. zachowań oraz wypracować sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami, które źle wpływają na samopoczucie i na relacje rodzinne i społeczne. Rozmowy z terapeutą służą również temu, aby wypowiedzieć w bezpiecznych warunkach to, co w głębi się odczuwa. Jeśli chodzi o skierowanie do psychologa to w ramach NFZ jest ono wymagane od lekarza z placówki NFZ. Prawdopodobnie terminy wizyt są odległe, ale są one refundowane. Można udać się też do prywatnego gabinetu lub poradni psychologicznej, wówczas nie trzeba długo czekać na wizytę, ale są one płatne. Obecnie psychoterapeuci świadczą też pomoc online, np. przez Skype, ja również mam taką formę pomocy psychologicznej w ofercie (psycheefekt.pl) – własnie dla osób mieszkających w innych miastach niż Warszawa lub poza granicami kraju. Pozdrawiam