Dodawanie kalorii w czasie wychodzenia z diety

Witam. Mam 188 cm wzrostu i 78 kg wagi. Chodzę do liceum. W ostatnim czasie wziąłem się za odchudzanie. Od września do lutego schudłem 10kg, a od lutego do teraz 6 kg. Postanowiłem powoli wyjść z diety, ale mam w związku z tym małe pytanie. Ile kalorii dodawać sobie tygodniowo do jadłospisu? I jeszcze jedno, co zrobić, jeżeli pomimo schudnięcia pozostały mi grube uda i tyłek? Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

Prawidłowe wychodzenie z diety opiera się na cotygodniowym dodawaniu ok 100kcal do jadłospisu. Najlepiej zjadać mniejsze posiłki ale częściej. Aby poprawić wygląd łydek i pupy należy zadbać o aktywność fizyczną. Powinien Pan ćwiczyć i wyrzeźbić, wzmocnić dane partie ciała. Polecam ćwiczenia cardio oraz treningi siłowe.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę wykonać analizę składu ciała, byc może grube uda to mięśnie a nie tłuszcz. Dietetyk oceni skład ciała i dobierze dietę oraz ćwiczenia. Pozdrawiam

Witam. wychodzenie z diety polega na cotygodniowym dodawaniu kalorii ok 100 .Proponowałbym udać się do dietetyka który zrobi analizę składu ciała ułoży jadłospis i dostosuje ćwiczenia.Pozdrawiam

Należy stopniowo zwiekszac ilosc kalorii w diecie, o 100-200 tygodniowo. Na konkretne partie ciała konieczne jest zastosowanie odpowiedniej aktywnosci fizycznej

Witam,

Troszkę mało informacji Pan podał np. odnośnie aktywności fizycznej, kaloryczności stosowanej dotychczas diety etc. Jednak po zakończeniu odchudzania kalorycznośc diety powinna odpowiadać indywidualnemu zapotrzebowaniu na energię, z uwzględnieniem wieku, płci, aktywności fizycznej i stanu fizjologicznego. pozdrawiam