Duża nerwowość i problemy z pamięcią u 9-latka

Witam,mam syna w wieku 9 lat .ma brata brata blizniaka.Syn jest bardzo szybko się denerwuje wręcz wybucha,może to być nawet byle powód. Z nauką też nie jest dobrze niby w domu wszystko pamięta,a wszkole wychodzi słabo .Bylam z nim już w poradni u logopedy i psychologa wyniki wyszly na pograniczu normy. Staram się jak mogę mu pomóc, ale nie wiem już co robić ?

Witam,
Czy syn doświadczył jakiś problemów okołoporodowych? Czy urodził się pierwszy czy drugi? Jeśli nie, to może być stres lub oznaki dojrzewania. Proszę obserwować dziecko.

Warto poprosić o zalecenia w Poradni, w której syn był diagnozowany. Jeśli trudności maja źródło stricte poznawcze (intelektualne), specjaliści wskażą możliwości wspierania rozwoju syna lub najbezpieczniejsze miejsca kontynuowania edukacji. Jeśli trudności mają także źródło emocjonalne, można będzie skorzystać z psychoterapii rodzinnej.