Dziecinne zachowanie u 22-latki

Mam 22 lata, w każdej poważnej sytuacji staram się myśleć trzeźwo i racjonalnie, jednakże czasem mam strasznie dziecinne zachowanie. Np. siedzę z przyjaciółką (traktuję ją jak siostrę), jak mam ochotę jej pokazać jak mi na niej zależy to zamiast normalnie powiedzieć, że ją kocham i cieszę się, że ją mam to się ciaćkam jak dziecko "Kosiam Cię czukiereczku lub szkarbeczku wies ?". I tego typu teksty lub marudzę jak typowe dziecko. W moim wieku to już niepoważne. Jak być kobietą nie dziewczynką ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dlaczego zdradzamy?

Nie wiem czy dobrze rozumiem Pani trudności. Czy "dziecinne" zachowania włączają się wtedy, gdy chce Pani być z kimś blisko, być od kogoś zależna? Trochę tak jest, że bycie zależnym nas "regresuje", stawia w pozycji mniej dojrzałego, słabszego.
W dorosłych relacjach stopniowo uczymy się, jak być blisko, być zależnym, ale równocześnie pozostać dojrzałym. Może właśnie z przyjaciółką ma Pani możliwość to "przećwiczyć", opowiadając jej o swoich odczuciach, pokonując swoje opory. Gdyby trudność się utrzymywała mimo upływu czasu (raczej lat niż miesięcy), warto prześledzić sprawę z psychoterapeutą.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty