Wyjaśnienie zachowania 26-latki

Witam, chodzi o dziewczynę, która ma 26 lat. Ona zachowuje się nieraz dziecinnie, bo lubi różowy kolor, kolorowe naklejki z bajek i kolorowanki. A z drugiej strony ta osoba jest w stałym związku, normalnie chodzi do pracy i chce wziaść ślub. Czy ona ma jakieś problemy czy raczej taki typ osobowości?

Czy jej zachowania powodują jakieś problemy? Są dysfunkcyjne? Nastręczają trudności w kontaktach z innymi, w pracy, w domu? Czy przeszkadzają w wykonywaniu codziennych obowiązków? Czy naruszają jej codzienne funkcjonowanie i odczucie dobrostanu psychicznego? Jeśli nie, to wszystko jest w porządku.

Witam serdecznie,
Pojawia się niepokój w związku z zachowaniem kobiety, która ma poważne plany, ale sposób jej funkcjonowania wydaje się być na ogól infantylny? Warto byłoby zastanowić się jak to zachowanie wpływa na tą osobę i jej otoczenie - czy wzbudza jakieś negatywne uczucia? Czy to zachowanie/ubiór powoduje, iż funkcjonowanie kobiety jest utrudnione, dysfunkcyjne? Czy osoba ta czuje dyskomfort z tego powodu? Jeżeli tak - warto sięgnąć po pomoc psychologa. Jeżeli nie - wszystko jest w porządku.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Witam Pana. Najważniejsze, żeby odpowiedział Pan sobie na pytanie - co takiego Pana niepokoi w zachowaniu i funkcjonowaniu tej osoby? Jeśli za takim zachowaniem nie idą konsekwencje, które wpływałyby na jakość związku czy relacji to nie ma się czym niepokoić. Być może nawet warto to co Pan wymienił potraktować jako zaletę (łączenie elementów, które przypisujemy dzieciom z obowiązkami i odpowiedzialnością osoby dorosłej). Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/