Dziwne zachowanie u 44-letniej mamy

Witam , nazywam się Eliza. Moja mama zachowuje się bardzo dziwnie dostrzegłam to dziś jednak problem chyba był już dużo wcześniej ale nie aż tak widoczny. Dziś już 3 raz z nią rozmawiałam i za każdym razem mówiła mi to samo kilka zdań Typu ''czy patrzyłaś tą zmywarkę'' za każdym razem odpowiadam jej to samo a z jej głosu można wyczuć tak jakby mówiła mi to pierwszy raz i pierwszy raz słyszała moją odpowiedz.Bardzo się martwię ma 44lata i jest po raku piersi.Mamy ciężką sytuację w rodzinie

Witam serdecznie,
zachęcam do wizyty lekarskiej z mamą,by wykluczyć ew.procesy neurologiczne wymagające interwencji .Jesli jest to skutek depresji,która objawia się m.in.dekoncentracją/ i skupieniem uwagi na czymś innym,niż aktualne sprawy/,zachęcam do kontaktu z ośrodkami lub gabinetami terapeutycznymi,będącymi albo wewnątrz placówek medycznych,albo poza nimi.Czasami trzeba umieścić chorego w oddziale i wspomóc lekami,ale można dopytać o pomoc psychoterapeutyczną lekarza prowadzącego.Najprawdopodobniej mamy stan jest wynikiem sytuacji,o której Pani wspomina i z którym nie umie sobie poradzić.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do konsultacji ze specjalistami.

Warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i opowiedzieć o objawach mamy. Zdiagnozuje a w razie potrzeby skieruje na dalsze badania i leczenie. Podobne objawy mogą (ale nie muszą!) wskazywać na jakieś zaburzenia czy chorobę, moa także być objawem kryzysu i stresu związanego z przebytym leczeniem.