Gdzie szukać pomocy przy nawrocie schizofrenii?

Po 16 latach mam nawrot schizofrenii. Nie sa to objawy wytworcze, ale negatywne, w tym depresja. Ten nawrot jest spowodowany tym, ze przez tydzien bez zgody lekarz bralam nizdza dawke leku. Strasznie tego zaluje, gdyz moje zycie leglo w gruzach, a nie jestem juz mloda (50 lat). Mam juz ustawione leki przez psychiatre, ale to dopiero poczatek, a moj nastroj jest po prostu tragiczny. Najbardziej dokucza mi depresja i zaburzenia funkcji poznawczych. Czy jest dla mnie nadzieja? Do tej pory pracowalam, ale chyba wobec tej sytuacji strace ja. Pisze ten post, z zapytaniem glownie czy jest dla mnie nadzieja, i gdzie szukac tej nadziei.

Jeśli leki zostały dobrze ustawione to wie Pani, że z każdym dniem powinno być lepiej. B.długo dobrze Pani funkcjonowała, rozumiem że choroba była w remisji, na pewno dużo dobrego zrobiła Pani przez ten czas w życiu. Teraz jest gorzej, ma Pani kryzys, depresję, przy której często wydaje się, że "tak będzie już zawsze" i człowiek traci nadzieję na poprawę. Ale Pani przecież wie, że może żyć i funkcjonować inaczej, bo tego doświadczyła. Ten stan z pewnością nie będzie trwał wiecznie, jest z niego wyjście, ratunek - już to Pani robi biorąc leki w odpowiednich dawkach. Może poszukać w mieście jakiejś grupy wsparcia dla osób chorych psychicznie, zapytać np w Poradni Zdrowia Psychicznego czy jest coś takiego. Są też w różnych miejscowościach miejsca pracy dla osób chorych, np w Szczecinie funkcjonuje kawiarenka "Pod Fontanną", gdzie pracują osoby chore na schizofrenię i b.dobrze funkcjonuuje. Może coś podobnego istnieje w Pani miejscowości? Nie pisze Pani jakie są relacje z bliskimi, czy koleżankami, czy ma Pani z kim porozmawiać i ktoś Panią wspiera. Niech się Pani rozejrzy, może wśród ludzi wokół Pani są tacy, którzy by dali wsparcie choćby zaproszeniem na kawę i posiedzeniem razem. Pozdrawiam i trzymam kciuki, proszę pamiętać, że nadzieja wróci i to będzie oznaka że idzie ku lepszemu.