Groźby popełnienia samobójstwa przez męża a rozmowa z dziećmi

Maż szantazuje mnie, ze jesli od niego odejde, to popełni samobójstwo. Jak wytlumaczyc ew.smierc dzieciom? - Ojciec wcale nie powiesił się dlatego, że Go zostawilismy, ale tylko po tym jak Go zostawilismy? Boje sie o nie i chcialabym odejsc.Poki co One nie sa swiadome niczego-co przezywa matka i ojciec.Maz pije i ciagle prosi o moja milosc,ktora dawno wygasla.Nie mam zaufania.Juz w 1 zw.malzenskim chcial popelniac samob.Mnie szantazowal,jak tez zegnal sie z dziecmi,ze juz nie wroci(plakaly przerazliwie) i wracal,przepraszal,obiecal poprawy.

Napiszę Pani tylko tyle, że Pani pytanie jest przerażające... Mężowi proszę zaproponować psychoterapię. Może być także leczenie stacjonarne w szpitalu psychiatrycznym. W przypadku próby samobójczej proszę dzwonić po Policję/Pogotowie. Być może w ten sposób oszczędzi Pani odpowiedzi, której Pani poszukuje.

Niech Pani nie martwi się na zapas co powie dzieciom bo mąż jeszcze żyje.
Byc może Pani mąż jest alkoholikiem a to oznacza chorobę i potrzebę leczenia odwykowego. W takich ośrodkach prowadzi się również terapie dla rodzin alkoholików tj dla osób współuzależnionych. Może Pani tam szukac pomocy- psychoterapii.
Magdalena Brabec