Hak sobie poradzić z tym uczuciem?

Dzień dobry, proszę o pomoc w następującej sprawie. Otóż myślę, że jestem zakochana w żonatym mężczyźnie. Chciałam też zaznaczyć na początku, iż aktualnie jestem w związku, jednak w tej chwili jest to związek na odległość jeszcze przez kolejne 2 miesiące. Owego mężczyznę poznałam rok temu przez internet szukając korepetycji z j.hiszpańskiego. Pochodzi on z Chile i jest ponad 10 lat starszy ode mnie. Wiem, że ma żonę i córkę. Mimo to, bardzo mi się podoba, często o nim myślę, czuję silną potrzebę bliskości zarówno emocjonalnej jak i fizycznej z nim. Nigdy nie powiedziałam mu o tym co do niego czuję, jedynie być może coś zasugerowałam zapraszając go do mojego mieszkania, stąd mógł się czegoś domyślać ale tak naprawdę tego nie wiem. Wielokrotnie zastanawiałam się czy i jak powinnam mu o tym powiedzieć. On nigdy ze swojej strony nie okazywał zainteresowania mną, i to bardzo mnie raniło. To uczucie na początku trwało kilka miesięcy podczas gdy miałam z nim zajęcia i teraz ze względu na ponowne spotkanie podczas egzaminów ono wróciło. Zdaję sobie sprawę, z tego że równocześnie krzywdzę mojego partnera i jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale jest to silniejsze ode mnie. Stąd też proszę o pomoc w tym jak sobie z tym poradzić, jak zapomnieć i czy on powinien wiedzieć się o moich uczuciach?

Dzień dobry,
Niestety Pani problem jest zbyt złożony aby udzielić na niego jednej złotej porady przez internet i dlatego doradzałabym szersze omówienie go na żywo w gabinecie psychologa/psychologa psychoterapeuty. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby nie utrzymywanie z nim kontaktu/bliższego kontaktu w myśl mądrości ludowej "co z oczu to i z serca". Kontakt z nim jedynie karmi Pani zauroczenie jego osobą. Odradzam także oglądanie jego zdjęć, profili na portalach społecznościowych i wspominanie chwil z nim spędzonych. Jeśli będzie Pani o nim myślała to warto wówczas odwracać uwagę i skupić swe myśli na czymś innym lub podjąć jakąś aktywność wymagającą koncentracji np. czytanie, oglądanie filmu itd. Polecam również skupienie się za 2 miesiące na relacji z obecnym partnerem i pomyślenie nad sposobami ożywienia tego uczucia np. zaplanowanie wspólnej wycieczki we dwoje. Jeśli chodzi o to, co konkretnie powinna Pani zrobić i czy mówić temu mężczyźnie o swoich uczuciach to niestety, ale to Pani wybór i ja za to nie mogę brać odpowiedzialności. Doradzałabym postawienie sobie w tym miejscu pytania, czy takie miłosne wyznanie by coś zmieniło a nawet jeśli to jakie mogłyby być tego konsekwencje. Obawiam się, że zarówno jego pozytywna reakcja jak i negatywna miałyby niekorzystne skutki. Pozytywna oznaczałaby zniszczenie Pani związku i rozbicie jego rodziny a negatywna jeszcze większe cierpienie związane z odrzuceniem. Z pewnością nie powinna Pani działać pod wpływem impulsu i polecałabym dokładne przemyślenie każdego swojego kroku. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe zauroczenie i gdy Pani obecny ukochany wróci to problem ten sam przeminie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/