Jak poradzić sobie z dawnym zauroczeniem?

Witam mam 30lat. Moja historia zaczela sie gdy mialam 14 lat poznalam faceta on byl staraszy o drugie tyle.Bylam dzieckiem on mi sie podobal. Przystojny fajny. Wyznalam jemu milosc bardzo byl z tego nie zadowolony wrecz wsiekly. Kilka lat temu jakies 3lata temu widziałam sie z nim i wyjasnilam i bylo ok. Ale wczoraj powrocilo wszystko i to trwa zauroczenie juz 16 lat jak ja mam sobie z tym poradzic. Wczoraj mialam z nim rozmowe chce sie z tego uwolnic.

Mgr Joanna Szlasa Psychologia

Dzień dobry,
zauroczenie z przyszłości, które odżywa podczas spotkaniu tej osoby może wznowić dawne emocje i uczucia z nim związane. Jak rozumiem, w okresie, kiedy miała Pani 14 lat zauroczyła się Pani w mężczyźnie, który podobał się Pani fizycznie, natomiast nie miała Pani szansy poznać jego wnętrza, osobowości. Być może zauroczyła się Pani jedynie w swoim wyobrażeniu o nim dopasowując to do "pociągającego" wg Pani wyglądu tej osoby. Pisze Pani, że udało się Pani wyjaśnić tę sytuację 3 lata temu, natomiast teraz uczucia powróciły. Czy ponownie się Pani z nim teraz spotkała? Aktywacja emocjonalna zazwyczaj jest wzbudzana jakimś bodźcem - spotkanie, przypadkowe trafienie na zdjęcie bądź inny czynnik. Jeśli zależy Pani na zakończeniu tej relacji, to na pewno należy przestać spotykać się z tą osobą. Natomiast w sferze emocjonalnej potrzeba jest głębsza praca i dotarcie do tego, czym to jest spowodowane, dlaczego to zauroczenie tak długo trwa. W ten sposób będzie można znaleźć odpowiedź oraz sposób, jak pomóc Pani w tej sytuacji. Zachęcam do konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam,
Joanna Szlasa
www.poradnia-online.com