Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapomnieć o zauroczeniu?

Witam. Mam problem. .otoz..w przyszlym roku wychodze za maz. Jednak poznałam rok temu chlopaka o ktorym mysle caly czas. On przypomina sobie o mnie gdy jest mu zle lub ma problem, jednak gdy jest w porzadku nie odzywa sie do mnie. Jak mam o nim zapomniec? Czy ja sie w nim zakochalam? Kocham swojego przyszlego meza ale nie wiem dlaczego mysle o innym.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Nieśmiałość

Warto zastanowić się, co pociąga Panią w układzie, w którym mężczyzna traktuje Panią jak odskocznię od swoich problemów; układzie, w którym on dla Pani jest niedostępny. Bo tak naprawdę nie zna Pani na co dzień tego mężczyzny. To, co Pani czuje w dużej mierze oparte jest na Pani własnych fantazjach i wyobrażeniach, prawdopodobnie wzmacnianych przez jego niedostępność i tajemniczość. W układzie, który Pani opisuje, nie dzieli Pani z tym człowiekiem nic, na czym można byłoby coś realnie budować. Przyszłego męża natomiast zna Pani realnie. Zna Pani jego mocne i słabe strony, i kocha go Pani w tej codzienności.
Fantazja i tajemniczość zawsze są bardziej pociągające i poetyckie niż realność. Lecz to w realności budujemy nasze życie.
Warto przepracować te tematy podczas procesu psychoterapii, aby zyskać większą samoświadomość, a przez to kontrolę nad własnymi emocjami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy