Problem z natrętnymi myślami dotyczącymi przyszłości

Witam, mam problem, otoz zaczalem za bardzo przewidywac przyszlosc, np. Czytam cos i mysle, oho to go zainteresuje inzaraz w mojej glowie pojawia sie obraz tego jak ten ktos koglby zareagowac najprawdopodobniej i cieszy mnie to tylko potem w rzeczywistosci nie jest to juz takie ekscytujace w kazdym razie dawniej o tym nie myslalem, zycie stalo sie takie troche nudne i ciagle mam to samo uczucie przez to i nader spokoojnie choc i tak wssystkiego nie przewidze ;/

Witam. Pana opis nie jest jasny. Być może warto, aby się pan zgłosił na konsultację do psychiatry lub/i psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Może to świadczyć o tym, ze dobrze zna Pan swoich bliskich i przyjaciół. Jeśli trudności ograniczają się do tego, być może nie dzieje się nic złego. Jeśli jednak ma Pan więcej niepokojących objawów dotyczących przyszłości, zdolności paranormalnych itp warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże uporządkować wrażenia i funkcjonować w satysfakcjonujący sposób.

Witam, Pana, być może świat przewidziany czy wykreowany w wyobraźni wydaje się Panu bardziej intrygujący i ekscytujący. Jakby Pan przedkładał swoje fantazje nad wydarzenia występujące w realnym świecie. Początkowo takie podejście może pociągać, bo może Pan wymyślić wszystko, istnieje tyle możliwości, tyle rozwiązań, może Pan czuć całkowitą kontrolę nad swoim światem. Jednakże potem może Pan zacząć tracić kontakt z realnością i zacząć się wycofywać. Źle się czuć bez poczucia kontroli i przeżywać nudę bez tysiąca możliwości, które obiecuje Pana umysł. Świat może się wydawać nudny, ale tylko w tym istniejącym świecie może Pan być w kontakcie z innymi ludźmi i prowadzić swoje prawdziwe życie.