Hemoroidy jak je skutecznie wyleczyć?

Witam od 4 miesięcy meczę się z hemoroidami stosowałam wiele leków maści nasiadówek które zalecał mi lekarz ogólnie to mi one nigdy nie dokuczały była tylko taka narośl przy odbycie i po wypróżnieniu robiła mi się  malutka ranka która szczypała tylko trochę przy kąpieli. Zaczęłam stosować dietę bogatą w błonnik jadłam błonnik Ispagul codziennie przez prawie 3 tygodnie ponieważ mój stolec od zawsze jest twardy ale nie mam zaparć i stwierdziłam że on mi zawsze tą rankę zrobi. Błonnik był super moje stolce były luźne nie raniły mnie no ale przecież całe życie nie mogę chyba go jeść wiec go odstawiłam i znowu mam twarde stolce które robią mi tą malutką rankę czy to jest groźne? Widocznie bym musiała jeść ten błonnik całe życie a chyba tak nie można prawda? Jem również dużo warzyw i owoców bogatych w błonnik wiórki kokosowe, płatki owsiane, siemię lniane ale to mi nic nie pomaga tylko jak jadłam błonnik Ispagul to stolce były luźne co ja mam zrobić? Proszę o poradę mi ta ranka wcale nie dokucza ale martwię się  żeby z tego się  nie zrobiło nic groźnego.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ze względu na niepełne wyleczenie niezbędna jest powtórna wizyta u lekarza, który oceni charakter zmian i zleci odpowiednie leczenie.

Dieta, faktycznie, jest jednym z elementów leczenia. Warto raz jeszcze przyjrzeć się ilości spożywanego błonnika. Na początku proponowałabym także zastosować dietę lekkostrawną, która przy zwiększonej ilości spożywanego błonnika powinna wyregulować Pani wypróżnienia.
Leczenie hemoroidów jest wielokierunkowe. Jeżeli przepisane preparaty nie pomogły, istnieje prawdopodobieństwo, że zmiany były bardziej zaawansowane. Być może konieczne będzie leczenie zabiegowe.

Proponuję zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza, który zaordynował Pani leczenie w celu kontynuacji terapii.
Pozdrawiam.