Ja być szczęśliwa bez niego?

Moze nie znamy sie długo ale od razu się dogadaliśmy.Cos nas połączyło ale ja sama nie wiedziałam czego od zycia chce bo chciałam z innym chłopakiem,on odpuścił a ja wiele rzeczy zrozumiałam.Wiele miesięcy mnie to męczy on ma dziewczyne ale ja czuje cos do niego,brakuje mi go.Cięzko jest mi sobie poradzić co mogę zrobić zeby byc szczęśliwa spróbować cos

Szanowna Pani, z informacji przez Panią podanych rozumiem, że jest Pani trudno, że czuje się Pani trochę pogubiona w swoich uczuciach, nie do końca wie czego chce? Może warto byłoby to sobie poukładać, usystematyzować? Zastanowić się, czy chłopak o którym tak intensywnie Pani myśli to "ten jedyny", czy może idealizuje go Pani, bo aktualnie nie ma nikogo innego na horyzoncie, a on się wycofał? Może nie tęskni Pani za nim, a za byciem adorowaną? Ja tego nie wiem... mogę tylko przypuszczać bo opis sytuacji, jest bardzo skrótowy, nie wchodzący w detale. Być może sytuacja wygląda diametralnie inaczej. Jeśli jest Pani z tym ciężko, zachęcałabym Panią do rozmowy z jakimś fajnym psychologiem, poukładania sobie w głowie, czego tak naprawdę Pani potrzebuje, czego by chciała i wspólnego opracowania strategi jak można do tego dojść. Serdecznie Panią pozdrawiam.

Całe życie się uczymy a uczucia i emocje które nami targają nie mają rozumu tylko instynkt. Dlatego nie wiemy czy decyzje dotyczące naszych uczuć, zwłaszcza tych nie zrealizowanych, są wielką zagadką. Czy postąpiliśmy dobrze? Czy nie byłoby lepiej? Ale tego nie wiemy. Zyskaliśmy, tylko i aż, doświadczenie czegoś czego nie byliśmy pewni i co postanowiliśmy odpuścić i dzięki czemu następnych wyborów dokonamy bardziej świadomie,
Krótko "Teraz wiem czego potrzebuję i nie zawaham się po to sięgnąć".
Pozdrawiam

Witaj,

na pewno warto zastanowić się jak ruszyć dalej, by nie myślała Pani tyle o przeszłości, której się zmienić nie da, ale o dniu dzisiejszym i przyszłości, na które wpływ już Pani ma duży. Proszę się zastanowić, czy nie pomogłoby Pani skupienie się na czymś przyjemnym, być może jest coś co Pani bardzo lubi robić, jednak ostatnio przestała, bo skupiła się na myśleniu o błędach przeszłości. Może jest to sport, rysowanie, itp.? Zaangażowanie się w coś co Pani lubi zajmie głowę, a z czasem na pewno nie tylko poczuje się Pani lepiej, ale także spotka osobę, z którą będzie chciała być i wtedy będzie wiedziała co zrobić, żeby wykorzystać tę szansę.

Być może spędzanie więcej czasu z najbliższymi przyjaciółmi, pogadanie z kimś od serca również okaże się dla Pani pomocne?

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel