Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ja go kocham, on się mną bawi. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Poznałam chłopaka w marcu, długo pisaliśmy, ale nie byliśmy razem... Za każdym razem, jak tylko mogliśmy, to się spotykaliśmy. I mimo tego, że z nim nie byłam, to całowałam się z nim - teraz bardzo żałuję, bo jakbym mogła to wszystko inaczej by się potoczyło. No i wyszło tak, że się w nim zakochałam, a jak on miał do mnie przyjechać, to mnie olał i wybrał kolegów i chodził u nas po wiosce z nimi, mi tylko cześć powiedział i nic więcej.

Zaczęłam pisać do niego sms-y, a on mi nie odpisywał... I w końcu nie wytrzymałam i napisałam, że ja go kocham, a on mnie tak traktuje, że dłużej tak nie mogę, żeby dał mi spokój i on wtedy zaczął pisać, chciał się spotkać, a ja, jak głupia, się zgodziłam. Powiedział parę słów, przytulił mnie i było wszystko OK. Mówił mi, że mnie nie oleje i takie tam, a później robił tak samo.

Pewnego razu już było wszystko OK - pisaliśmy, on zawsze pisał ze mną "kochanie, skarbie itp.", ale nie byliśmy ze sobą. I napisał mi, że chciałby ze mną być i co ja na to,że przeprasza mnie za tamto wszystko, że chce to naprawić - nie ukrywam, bo bardzo się ucieszyłam z tego powodu, ale napisałam, że przez sms-a jemu nie odpowiem, bo nie jestem na telefon, a on napisał, że on o tym wie, że jutro przyjedzie, to pogadamy. Tak miał przyjechać, ale przez cały dzień nic mi nie odpisywał i była 19. i nie przyjechał.

Mieliśmy ognisko i siedzieliśmy wszyscy sobie i takie tam i patrzę - on jedzie z moim bratem, a mój przyjaciel, bo jemu wszystko mówiłam akurat, w tej chwili mnie pocieszał, przytulił mnie. I on miał do mnie pretensje o to, że się z nim przytulałam i takie tam, ale teraz wiem, że to była tylko jego wymówka;( Przestaliśmy pisać 2 dni po tym zdarzeniu.

Kolega mój zapytał mnie, czy ja nadal kręcę z Krzyśkiem, a ja, że nie i dlaczego pyta, a on mi na to, że jak ze mną kręcił, to miał dziewczynę... Kompletnie się załamałam, napisała do niego od razu, że mógł mi napisać, że ma dziewczynę, że nie chce ze mną być i takie tam i napisałam, że nie chcę go znać. Nie odpisał mi nic.

Wyjechał do Szwecji na miesiąc no i ostatnio wrócił i do mnie napisał. To była nasza rozmowa: -Siema -Hey - Co tam? -Nadal się na mnie gniewasz? Ja napisałam, że nie, co było to było i że już dawno mi przeszło i tak pisaliśmy co tam u nas słychać. Najgorsze jest to, że ja nadal go kocham. Pomóżcie proszę, nie wiem co mam robić. To jest dłuższa historia itp., ale ja tak skrótem pisałam:) ;(;(;(:(

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Psychologia międzykulturowa

Witam!

Myślę, że powinnaś porozmawiać z tym chłopakiem w cztery oczy i dowiedzieć się, jak cała sprawa wygląda z jego strony. Wyjaśnienie sobie wielu spraw pozwoli Ci uspokoić się i zrozumieć całe zajście. Musisz zastanowić się także, czy dalej chcesz angażować się w tą relację i budować ją na niepewnych podstawach.

Twój wybranek powinien być względem szczery i lojalny. On natomiast często nie był w porządku, dlatego przemyśl dobrze, czy jest odpowiednim kandydatem na chłopaka. Jesteś w wieku dojrzewania i teraz uczucia i emocje odczuwasz bardzo silnie i intensywnie. Jednak związek trzeba budować nie tylko na uczuciach, ale także na wzajemnej odpowiedzialności i zaufaniu.

Przemyśl zachowanie chłopaka i wyciągnij wnioski. Uczucia tak łatwo nie odchodzą, dlatego nie możesz liczyć, że przestaniesz go kochać z dnia na dzień. Musisz jednak zrozumieć sytuację i zadecydować o swojej przyszłości. 

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Przemyśl proszę czy rzeczywiście jest to odpowiedni chłopak dla Ciebie, skoro wybiera kolegów zamiast Twojego towarzystwa. Zachęcam Cię do szczerej rozmowy z chłopakiem. Opowiedz mu o tym jak się czujesz; nie będziesz go przecież oceniać, a powiedzieć o własnym uczuciu masz prawo. Zawsze. Poza tym rozmowa jest strategią, która najsilniej ze wszystkich łączy się ze skutecznym rozwiązywaniem problemów.

Powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy