Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy on mnie nie kocha?

Witam, jestem od bardzo krótkiego czasu z chłopakiem ( miesiąc), nie wiem nawet od czego mam zacząć. Od początku traktowałam go jak przyjaciela, znamy się od lat dwóch, w których była przerwa kiedy nie rozmawialiśmy ze sobą, nie widzieliśmy się. Zaczęłam się z nim spotykać, kiedy spytał mnie o chodzenie, zgodziłam się, jest bardzo wrażliwy i zastanawiam się co się stało. Kocham go i zależy mi na tym, żeby był przy mnie po prostu choćby myślą kiedy go potrzebuje, napisał z raz jakąś wiadomość - niczego więcej od niego nie wymagam, ale niedawno zaczęła się pewna rozmowa między nami dotycząca jego uczucia. Trafiłam w życiu na 3 chłopaków, którzy źle mnie traktowali, on trafił na 3 takie dziewczyny. Chciałabym pokazać mu inny świat, zaopiekować się nim, żeby po prostu był. Pisząc z nim dowiedziałam się, że kiedy się z nim spotykałam (sam to powiedział) wiedział, że będę tą jedyną, że chce mieć mnie tylko dla siebie i kocha ponad wszystko, czuł to na samym początku i powiedział, że jego uczucie zamiast się powiększać z dnia na dzień ono jest takie samo. Proszę, chciałabym dowiedzieć się czy zrobiłam dobrze, dając mu czas (taką jakby separację na pewien czas) żeby nie widzieć się z nim, żeby spokojnie mógł przemyśleć to co czuje do mnie. Ja jestem tego pewna, że nie chcę go wymieniać na nic innego. Nie wiem jak jest z nim, czy On w ogóle nic do mnie nie czuje, czy On boi się poważnego uczucia, albo jest tego jakiś inny powód. Proszę o pomoc jakąkolwiek. :(

KOBIETA ponad rok temu

Czy warto do siebie wracać po rozstaniu?

 Joanna Moczulska-Rogowska
Joanna Moczulska-Rogowska Psycholog

Witam.

Rozwój związku jest kwestią indywidualną każdej pary. Nie ma złotego środka na szczęście pomiędzy partnerami, bo ludzie są różni i na różnych zasadach budują relacje z innymi. Także dojrzałość do związku intymnego jest sprawą indywidualną.

Aby móc pielęgnować relację konieczne są szczere rozmowy. Tylko dzięki nim możemy się dowiedzieć co partner myśli i czuje. Nierzadko próby przewidywania myśli, uczuć i zachowań osób, na których nam zależy prowadzą do niepotrzebnych nieporozumień a nawet konfliktów.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co Twój chłopak czuje, jak przeżywał czas, w którym się nie widzieliście, jakie są motywy jego działań, musisz z nim o tym porozmawiać.

Pozdrawiam serdecznie!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy