Jak autyzm wpływa na funkcjonowanie mózgu?

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak autyzm wpływa na funkcjonowanie mózgu (w jakich jego częściach pojawiają się dysfunkcje i jakie są biologiczne determinanty takiego zachowania).

Jest to pytanie które zadaje sobie również obecna nauka. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi ( badania trwają, a brak modelu zwierzęcego wpływa na wolne tempo prac naukowych), a istnieje wiele hipotez i teorii, które wcale nie muszą wytrzymać próby czasu i konfrontacji z danymi klinicznymi.