Jak bezpiecznie ustabilizować wagę?

Dzień dobry, mam 20 lat i od 3 lat zmagam się z zaburzeniami odżywiania. Na początku w wyniku głodówek i ćwiczeń schudłam 7kg jednak potem zaczęły się epizody objadania się w wyniku czego powróciłam do starej wagi. Niestety od tamtego czasu naprzemiennie chudnę i tyje. W ciągu miesiąca potrafię mieć nawet do dni 16 napadów w ciągu których jem ponad 13tys. kalorii a w resztę dni jem po 1000-1300 kcal. Zazwyczaj po dniach objadania dużo ćwiczyłam i jadłam mniej jednak od 2 miesięcy stosuje tabletki przeczyszczające (bo ćwiczyć obecnie nie mogę). Moja obecna waga wacha się pomiędzy 55 a 57 kg (164cm wzrostu). Czy pomoc psychiatry i dietetyka wystarczy by z tego wyjść i osiągnąć mój cel? Czy dietetyk może jednocześnie wprowadzić dietę redukcyjna i taka która uczy zdrowych relacji z jedzeniem?

Witam serdecznie

Dietetyk przede wszystkim powinien uczyć zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowych relacji z jedzeniem. Dieta wcale nie musi być nieprzyjemna i niesmaczna. Jadłospis przede wszystkim musi być zdrowy, pełnowartościowy i dobrze zbilansowano oraz dostosowany do potrzeb pacjenta.

W tym momencie niszczy Pani swój organizm. Objadanie się, głodzenie oraz przyjmowanie tabletek przeczyszczających do niczego dobrego nie doprowadzi. W ten sposób nigdy nie uzyska Pani wymarzonej sylwetki.

Najlepiej podjąć współpracę jednocześnie z psychologiem i dietetykiem. Jeżeli chodzi o dietetyka to służę pomocą :)

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl