Jak ustabilizować wagę w wieku 19 lat?

Witam, jestem chora od kilku lat na anoreksję, jestem tego w pełni świadoma. Mam 19 lat, moja waga to 43kg przy wzroście 163. Najniższa jaka mi towarzyszyła to 39 kg. Stosowałam niekiedy środki przeczyszczające, teraz ich unikam..od kilku zaczęłam jeść sama z siebie, choć toczę codzienną walkę. Jem jogurty, owoce, płatki itp. Gdy zjem ważę okolo 45 kg, chciałabym już utrzymać tą wagę i jeść zdrowo, wyjść z tego. Jak ustabilizować wagę ? Proszę o pomoc!!!

Dzień dobry,

Szanowna Pani,
Powrót po tak ciężkiej chorobie trochę trwa.
Na początku nalezy zacząć regularne jeść posiłki, ale o małej objętości 5-7/ dobę, aby nie wystąpiły nudności bóle brzucha.
Dania powinny być łatwo strawne - ser bały, chuda/ dobrej jakości wędlina, mało, jogurty naturalne, kefir, chude mieso (indyk, wołowina, królik), ryby (dorsz, łosoś, pstrąg), warzywa owoce.
Bardzo zdrowe są kasze - jaglana, manna np. z duszonym jabłkiem.
Może tez Pani wprowadzić do diety Nutridrink lub Cubitan. W małej objętości zawierają wszystkie składniki odzywcze.

Polecam skonsultowanie z dietetykiem w miejscu zamieszkana, który pomoże Pani przejsc do normalnego
odżywiania.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek