Jakich wielkanocnych potraw należy unikać przy kamicy pęcherzyka żółciowego?

Jakich wielkanocnych potraw należy unikać przy kamicy pęcherzyka żółciowego? Czy można zjeść białą kiełbasę albo żurek? Czy są jakieś dobre polecenia publikacje, w których można znaleźć zalecenia i przepisy na dania przy kamicy pęcherzyka ż.? Jak narazie znajduję same sprzeczności w internecie. Jedni piszą, że można jeść np. cebulę, czosnek czy brokuły a w innych źródłach podają, że są niewskazane. Jestem przed laparoskopią pęcherzyka z zaleceniem diety, aby uniknąć ataku.

W oczekiwaniu na zabieg, sugerowałabym jednak dietę łatwo strawną. Proszę wykluczyć żółtko jaja, nasila ryzyko kolki. Wyłączeniu podlegają także kapusty, brokuły, kalafior, cebula, czosnek, jarmuż, brukselka, nasiona roślin strączkowych. Zdecydowanie mięso chude (drób bez skóry), wołowina, cielęcina, królik - wyłącznie gotowane! Smażenie jest wykluczone. Ryby tylko chude np. dorsz, pstrąg. Warzywa w formie gotowanej, owoce w postaci musów i przecierów bez skórki. Proszę wykluczyć tłuste produkty mleczne (mascarpone, ser topiony, podpuszczkowy (żółty), feta, sery śmietankowe, fromage). Różnie może Pani tolerować pieczywo, można spróbować Graham ale łatwiej strawne będzie pszenne. Dozwolone są ryż, drobne kasze, makarony. Ważne jest regularne spożywanie posiłków 4-5 w ciągu dnia i wypijanie odpowiedniej ilości płynów (ok 1,5-2 l jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich). Proszę wykluczyć kawę, mocna herbatę czarną, herbatę miętową i alkohol.