Jak diagnozować otyłość pod kątem genetycznym?

Witam, jakie badania genetyczne najlepiej wykonać pod względem otyłości dziedzicznej tz. pod względem mutacji metabolizowania organizmu , magazynowania mimo zbilansowanej diety oraz innych zaburzeń otyłości ?

Witam serdecznie
badanie nutrigenetyczne daje odpowiedź m.in.o nosicielstwie genu otyłości, a także o składzie optymalnej diety oraz aktywności fizycznej. Okazuje się bowiem, że nie ma uniwersalnej dieta dla każdego. W zależności od posiadanego genotypu w różny sposób metabolizujemy składniki pokarmowe (białka tłuszcze węglowodany)

Zapraszam serdecznie na konsultacje, szerzej opowiem o pakiecie wykonywanych badań.

Klinika Dobrego Dietetyka Sosnowiec

Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Stachura-Kapusta