Jak ja mam zrozumieć jego zachowanie?

Witam mam taka sytuację trwającą już 8miesiecy. Poznałam chłopaka na dyskotece potem spotkanie pisaliśmy dużo było super potem kolejne spotkanie i on zaczął zabiegać o mnie że chce być że mną itd potem nagle zmienił zdanie bez przyczyny i ciągle powtarzał że możemy być przyjaciółmi. Zgodziłam się więc znajomość trwała spotykaliśmy się w gronie znajomych itd potem każde spotkanie kończyło się pocalunkami. Trwało to dlugo byliśmy niby znajomymi ale on był zazdrosny wyrzucam mi że np tańczyłam z innym nie chciał żebym z kimś innym mogła uprawiać sex zrobił o to awanturę A tylko był moim kolegą. Ostatnio powiedział mi że jego denerwuje jak widzi innego faceta koło mnie. A potem przez miesiąc mieliśmy bardzo słaby kontakt i znowu mnie olewal jakbym nie istniała powtarza czasem mi tylko że Lubi mnie. Ale wiem też że on nie umie okazać uczucia sam się kiedyś do tego przyznał. Wiem też że z niego taki kobieciarz jak to mówią. Źle się czuje z ta sytuacja jako kolegę bym co chciała ale jak ja mam zrozumieć jego zmienne zachowanie???Proszę o pomoc.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt.

Z zaprezentowanej przez Panią relacji wynika, że (z jakiegoś powodu)
Pani Kolega obawia się wejścia w tzw. wyłączną relacje z Panią, być może też z innymi Kobietami?
Przyczyn takiego zachowania może być wiele...ważnym byłoby by dotrzeć do przyczyny...
Domniemam, że mogą to być doznania/doświadczenia z przeszłości, które nie sprzyjają tworzeniu więzi emocjonalnej z Partnerką.

Jak ja to widzę?
Widzę Waszą relację, jako relację, bez relacji, dla relacji.., czyli na dystans, pod kontrolą, bez angażowania się?

Rozumiem Panią, że może się Pani czuć zdezorientowana, z powodu braku transparentności w nazwaniu relacji.

Zachęcałabym Panią, do zastanowienia się i zadania sobie pytań
oraz odpowiedzi:
1. Co Pani daje ta relacja?
2. Jak się Pani czuje w takiej relacji, "bez relacji"?
3. Czy dostrzega Pani prognozy, by Pani Kolega był otwarty, by podjąć pracę w zakresie rozwoju osobowości? Nad ewentualnym Waszym związkiem?

Co Pani może?
Inspirowałabym Panią do szczerej/otwartej i nie oceniającej rozmowy z Chłopakiem, wyrażając swoją potrzebę nazwania Waszej relacji (stricte koleżeńska? związek?) i nadania jej takiego znaczenia,
w zadbaniu o siebie i swoje potrzeby.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z Psychologiem, by mogła Pani przyjrzeć się tej relacji.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy, zapraszam Panią serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605