Jak leczyć lęk przed wymiotami u 21-latki?

Witam! Liczę na pomoc... zmagam się z silnymi lękami przed wymiotowaniem w miejscach publicznych. Najgorzej jest kiedy przychodzi mi jechać w aucie (mam do tego chorobę lokomocyjną). Pomimo zażycia aviomarin (nawet do 4 tabletek) mimo wszystko cała z nerwów się trzęsę, jest mi zimno, czuje suchość w ustach, mam zaburzenia widzenia i mimo wszystko ciągle myślę o wymiotowaniu... Oprócz tego biorę od listopada zeszłego roku setaloft w dawce 100mg i doraźnie alprox (0,25mg) oraz hydroxyzyna (10mg) Czy mogę łączyć alprox z aviomarin? Potrzebuje się uspokoić, mam mamę za granicą i chciałabym do niej bardzo pojechać jednak boje się jechać ze względu na to że boję się wymiotować i boje się tych innych symptomów o których napisałam wyżej :(

Witam serdecznie,

Lęki różnego rodzaju towarzyszą wielu osobom. To dość powszechny problem, dlatego wiadomo jak go leczyć. A leczenie z reguły jest bardzo skuteczne. Serdecznie polecam kontakt z psychoterapeutą, bo to właśnie on zajmuje się leczeniem lęków. Omówicie Państwo jakie są objawy Pani lęku, skąd się wzięły, a następnie ustalicie plan leczenia. Polecam psychoterapeutę pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokoju.