Jak leczyć naprzemienne wysokie i niskie ciśnienie, kołatania serca, zawroty i uciskowe bóle głowy?

Witam od dłuższego czasu (około 3 miesiące) doskwiera mi źle samopoczucie - zaczęło się od nocnych napadów duszności i wrażenia jakby stawało mi serce. Później doszły dodatkowe objawy: naprzemienne wysokie i niskie ciśnienie, kołatania serca, zawroty i uciskowe bóle głowy, drżenie mięśni, pieczenie w klatce piersiowej, osłabienie, stan bliski omdlenia, senność i krwotoki z nosa. Do tego cały czas czuje zimno, i mam bardzo męczący, suchy kaszel. Wykonałam diagnostykę kardiologiczna: ekg, holter, echo. Holter zarejestrował nieco za szybką pracę serca, dostałam tabletki. Morfologia ok za wyjątkiem magnezu i witaminy D, które uzupelniam oraz rtg klatki piersiowej - tu wynik idealny. Co to może być? Już nie mam pomysłu co dalej diagnozować, a źle czuje się codziennie, kilkukrotnie musiałam wzywać karetkę.

Witam!
Opisała Pani klasyczny obraz nerwicowy. Zaburzenia emocjonalne mogą dawać objawy identyczne jak przy chorobach somatycznych. Najczęściej dotyczy to układu krążenia z akcją serca na czele. układu oddechowego, skóry, wszelkiego rodzaju bólu (głowy, w klatce piersiowej i wszelkich innych). Odczuwane objawy zazwyczaj są podbarwione narastającym lękiem, często z zaburzeniami snu: lęk przed śmiercią, omdleniem, upadkiem, kompromitacją lub innymi bardzo poważnymi sprawami. Badania zazwyczaj wypadają prawidłowa. Objawy mają tendencję eskalacyjną, tzw. objaw koła bezwładnościowego. Objawy stwierdzane przy sprawach emocjonalnych są prawie identyczne jak w chorobach somatycznych. Typowe leczenie zazwyczaj pozostaje bez skutku lub efekt leczniczy jest raczej słaby.
Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują właściwe postępowanie: odpowiednią psychoterapię ze wsparciem lekami p/lękowymi i p/depresyjnymi. Warto spróbować, ale uprzedzam, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać: leki działają z 2-4 tygodniowym opóźnieniem (nie powodują uzależnienia), Psychoterapia też wymaga trochę czasu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry warto przy takich objawach wykonać próby tężyczkowe oraz skonsultować się z wszystkimi wynikami z lekarzem psychiatrą w celu wykluczenia zaburzeń nerwicowych. Jednak z uwagi na niski poziom między innymi witaminy D warto wykonać te badania na tężyczkę.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, proponuję wykonać diagnostykę w kierunku minerałów na podstawie analizy pierwiastkowej włosów. Wykonuję takie badania we współpracy z instytutem badawczym. Objawy opisane przez Panią wskazywałyby niedobór potasu, ale bez dokładniejszej diagnostyki i wywiadu zdrowotno-żywieniowego, trudno jest wyrokować. Poniżej znajdzie Pani więcej informacji.
http://zdrowadieta.szczecin.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow/