Jak leczyć ogromne zmęczenie, bóle kończyn, bóle brzucha?

Od około miesiąca męczy mnie szereg niepokojących objawów. odczuwam ogromne zmęczenie, bóle kończyn, bóle brzucha (w różnych miejscach, o różnym nasileniu), temp. ciała na poziomie 35,5 st. Krew - na dzień 09 stycznia: WBC- 3,4 (norma 4-10.8), Neut% 39.8 (40.3-74.8), BASO% 0.9 (0.0-0.7); skrajny niedobór wit. D3 - 3.62 (deficyt <20); OB 1 (norma <=8); jonogram, lipidogram, kwas moczowy, GFR, kreatynina, trójglicerydy, ferrytyna - w normie. Tydzień temu (po kilkudniowej poprawie, którą wiązałem z suplementacją wit. d3 20tys. jednostek na dobę) zmęczenie powróciło, zauważyłem u siebie powiększenie oraz ból lewego migdała, ból szyi, pękające naczynka na twarzy i barkach, bladość błon śluzowych. Po 3 dniach takiego stanu przyszło przeziębienie z dość standardowymi objawami (kaszel, flegma, katar), postępujące osłabienie, powiększone, bolące węzły chłonne szyi (ale czuję też chyba te na klatce piersiowej i w pachwinach). Przy czym temp. wciąż na dość niskim poziomie (35 - do 36.6 stopni), żółtawe zabarwienie stolca, biegunka na zmianę z zaparciami. Lekarz rodzinny stwierdził "wirusówkę", a do suplementacji wit. d3 doszły leki na odporność. Nie dostrzeżono też potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań. Wczoraj w ciągu dnia poczułem się dużo lepiej, węzły przestały tak boleć, zmęczenie i katar były mniejsze. Jednak w nocy obudził mnie atak zimnych potów na całym ciele, połączony z bólem w dolnej części pleców i niską temperaturą (ok 36 st.). Potwornie zbladłem i byłem koszmarnie osłabiony, w ustach sucho, oczy przekrwione. Skóra na szyi i w górnej części pleców mnie piekła i nadal piecze (nie swędzi). Z trudnem odnajdowałem pozycję, w której ból pleców byłby mniejszy. Przez cały ten czas pojawiały się również inne bóle o różnym położeniu i nasileniu. Póki co przeprowadzono u mnie tylko powyższe badanie krwi oraz dwukrotny wywiad internistyczny z badaniem palpacyjnym. Proszę o ewentualne sugestie co do kolejnych badań oraz diagnozy, które szczególnie należy brać pod uwagę (może przedawkowanie wit. d3 - 20 tys. u./ dzień przez 2 tyg.?). Mężczyzna 26 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Może być przedawkowanie konieczne powtórzenie oznaczenia poziomu witaminy d3 i konieczna ponowna wizyta u lekarza rodzinnego