Jak leczyć ogromne zmęczenie, bóle kończyn, bóle brzucha?
Od około miesiąca męczy mnie szereg niepokojących objawów. odczuwam ogromne zmęczenie, bóle kończyn, bóle brzucha (w różnych miejscach, o różnym nasileniu), temp. ciała na poziomie 35,5 st. Krew - na dzień 09 stycznia: WBC- 3,4 (norma 4-10.8), Neut% 39.8 (40.3-74.8), BASO% 0.9 (0.0-0.7); skrajny niedobór wit. D3 - 3.62 (deficyt <20); OB 1 (norma <=8); jonogram, lipidogram, kwas moczowy, GFR, kreatynina, trójglicerydy, ferrytyna - w normie.
Tydzień temu (po kilkudniowej poprawie, którą wiązałem z suplementacją wit. d3 20tys. jednostek na dobę) zmęczenie powróciło, zauważyłem u siebie powiększenie oraz ból lewego migdała, ból szyi, pękające naczynka na twarzy i barkach, bladość błon śluzowych. Po 3 dniach takiego stanu przyszło przeziębienie z dość standardowymi objawami (kaszel, flegma, katar), postępujące osłabienie, powiększone, bolące węzły chłonne szyi (ale czuję też chyba te na klatce piersiowej i w pachwinach). Przy czym temp. wciąż na dość niskim poziomie (35 - do 36.6 stopni), żółtawe zabarwienie stolca, biegunka na zmianę z zaparciami. Lekarz rodzinny stwierdził "wirusówkę", a do suplementacji wit. d3 doszły leki na odporność. Nie dostrzeżono też potrzeby przeprowadzenia dodatkowych badań. Wczoraj w ciągu dnia poczułem się dużo lepiej, węzły przestały tak boleć, zmęczenie i katar były mniejsze. Jednak w nocy obudził mnie atak zimnych potów na całym ciele, połączony z bólem w dolnej części pleców i niską temperaturą (ok 36 st.). Potwornie zbladłem i byłem koszmarnie osłabiony, w ustach sucho, oczy przekrwione. Skóra na szyi i w górnej części pleców mnie piekła i nadal piecze (nie swędzi). Z trudnem odnajdowałem pozycję, w której ból pleców byłby mniejszy.
Przez cały ten czas pojawiały się również inne bóle o różnym położeniu i nasileniu.
Póki co przeprowadzono u mnie tylko powyższe badanie krwi oraz dwukrotny wywiad internistyczny z badaniem palpacyjnym. Proszę o ewentualne sugestie co do kolejnych badań oraz diagnozy, które szczególnie należy brać pod uwagę (może przedawkowanie wit. d3 - 20 tys. u./ dzień przez 2 tyg.?). Mężczyzna 26 lat.
Badanie krwi
Lipidogram
Poziom leukocytów
Jonogram
Ortopedia
Kaszel
Bladość
Biegunka
Zaparcia
Ból brzucha
Pękające naczynka
Przeziębienie
Katar
Badanie podmiotowe
Interna
Medycyna rodzinna
Badanie palpacyjne
Swędzenie skóry
Ciągłe zmęczenie
Osłabienie
Powiększone węzły chłonne
Ból szyi
Twarz
Węzły chłonne
Ból pleców