Jak leczyć paniczny lęk?

witam , odczuwam paniczny lęk gdy jestem sama w jakimś pomieszczeniu jak jest ciemno , mam wrażenie ,że coś się złego stanie wtedy i nikt nie będzie mi w stanie pomoc . Co robić ? jak to leczyc??

Po części to naturalne dla ludzi, jeśli jest to obce pomieszczenie. Jeśli lęk jest w domu, podczas kładzenia się spać, to trzeba by rozpoznać naturę rzeczy. Może być to stan po traumie, a może być to w wyniku Pani relacji i deficytów z dzieciństwa. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Tymczasem proszę postawić lub powiesić zdjęcie rodziców, nosić je ze sobą. Mam też taki pomysł, żeby poprosiła Pani mamę o jakiś prezent, przedmiot który będzie Pani mogła mieć przy sobie. A może ma Pani już coś takiego? :)

Jeszcze dodam, że w przypadku ataki paniki proszę zastosować 3 głębokie oddechy przeponowe (nie więcej). Warto poćwiczyć. Instrukcje na pewno znajdzie Pani w sieci. Pozdrawiam.