Masaż a leczenie lęku panicznego

czy mogę chodzić na masaże bo boję się lęku panicznego na który się leczę i w trakcie takiej paniki podnosi mi się ciśnienie czy to może mi zaszkodzić

Objawy lękowe, nerwicowe nie zagrażają życiu sensu stricte. Jeśli zatem ma Pani ochotę na korzystanie z masaży i czuje się Pani komfortowo w tej sytuacji, to z psychologicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań.

Witam serdecznie
Jeśli Pani leczy się z lęku panicznego i jest pod opieką lekarza psychiatry , on najlepiej doradzi, ale masaż klasyczny, relaksacyjny nie powinien zaszkodzić Pani tylko pomóc się rozluźnić i zmniejszyć napięcie.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta