Jak leczyć te obsesyjne stany lękowe?

Witam, Mam 32 lata.Postanowilam zwrócić sie z zapytaniem do Panstwa,ponieważ stan,w którym od jakiegoś czasu jestem zaczyna mnie przerażać.Bardzo szybko sie denerwuje,zdarza mi sie plakac bez powodu z częstotliwością 4-5dni w tygodniu,czuje sie beznadziejna,wiele rzeczy mnie przerasta-w pracy,w szkole.Od paru miesiecy mam stany lekowe-np obsesyjnie mysle o tym w jaki sposob umrę i nawet jak juz zasypiam,to przerażenie i strach sprawiają ze sie budzę.Nie bardzo wiem do kogo sie zgłosić.

Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.
Warto działać, gdyż poradzenie sobie z podobnymi objawami, jak i znacząca poprawa jakości życia jest możliwa i osiągalna. Zachęcam do podjęcia zdecydowanych kroków.

Witam Panią
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze prawdopodobnie
wynikają z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Wszystkie Pani objawy wskazują na to, że są to zaburzenia
depresyjno
- lękowe jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zaburzenia depresyjno – lękowe są bardzo niebezpieczne,
jeżeli nie są właściwie leczone.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości
rozwiązania swoich trudnych problemów – stąd myśli samobójcze. .
Gdy nachodzą złe myśli, najlepiej zadzwonić do bliskiej koleżanki ,
kogoś z rodziny lub wykorzystać
Całodobowy Telefon Zaufania nr 81 534 60 60.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, polecam zgłosić się jak najszybciej do psychologa, psychoterapeuty (najlepiej, żeby był to mgr psychologii dodatkowo po szkole psychoterapeutycznej). Można zgłosić się w ramach NFZ, wcześniej zdobywszy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ jednak z reguły kolejki oczekujących są dość długie (w zależności od regionu, proszę sprawdzić jak to wygląda u Pani w mieście) to niewykluczone, że będzie Pani zmuszona skorzystać z gabinetu prywatnego. Proszę jednak rozważyć każdą możliwą dostępną Pani opcję po to, żeby dowiedzieć się, jakie są przyczyny Pani objawów i zacząć pracować nad pozbyciem się ich. Pozdrawiam, Monika

Witam Panią.
Rozumiem, że doświadcza Pani przerażenia tym, czego doświadcza, płaczliwości, strachu, ogólnego poczucia beznadziei. Są to obszary do pracy z psychoterapeutą. Jeśli uzna za zasadne, skieruje też Panią na konsultację do lekarza psychiatry.
Pomoc może Pani uzyskać w działającej w ramach NFZ Poradni Zdrowia Psychicznego lub w prywatnym gabinecie.
Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy specjalisty, który pomoże Pani w zrozumieniu i ujarzmieniu lęków.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
pomocpsychologa.pl
https://www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/