Jak leczyć zaburzenia snu u babci?

Witam. Moje pytanie dotyczy zaburzeń snu u mojej babci (91 lat) wywołanych jakimś rodzajem starczego stresu. Babcia prawie co noc nie może spać i wszystkiego w nocy panicznie się boi, zasłania żaluzje, chodzi po całym domu, ma urojenia, że do domu weszli jacyś ludzie żeby ją skrzywdzić. Jak kładzie się spać to nie może, chwile pośpi i w nocy wstaje, ma takie częste ataki paniki prawie każdej nocy. Wyszczególniam tutaj noc, bo za dnia po mimo już zaawansowanego wieku wszystko jest normalnie, wiadomo, trochę się zapomina czy coś, ale to tyle - fizycznie też wszystko dobrze. Chodzi właśnie o noc, bo strasznie to działa na wszystkich domowników, nikt nie może spać, a rano babcia i tak tego wszystkiego już nie pamięta. Na prawdę potrzebna mi pomoc. Czy moglibyście Państwo powiedzieć mi, czy istnieją jakieś takie leki nasenne, które można dawać osobom starszym razem z innymi lekami na noc, żeby tylko taka osoba mogła zasnąć i spokojnie spać do rana? Pozdrawiam

Dzień Dobry :)

Zalecałabym by skontaktować się kontrolnie z Lekarzem pierwszego kontaktu, pod którego opieką jest Państwa Babcia - celem bezpośredniej konsultacji diagnostycznej.

Do rozważenia (w porozumieniu z Lekarzem naturalna, rekomendowana i dostępna w aptece Melatonina (spray)) na sen.

Z życzeniami dla Państwa wszystkiego najlepszego,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605